Letní kurz „Léto s FF UK“ a odborné stáže „24 hodin s FF UK“

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze pořádá letní vzdělávací kurz a odborné stáže určené pro talentované studenty středních škol se zájmem o humanitní vědy.

Léto s FF UK

Kurz se bude konat od 27. do 30. 8. 2012. V rámci kurzu se účastníci seznámí se základy vědecké práce v humanitních oborech, poučí se o metodologii vědy, zjistí, jak efektivně studovat, jak pracovat s odbornými informačními zdroji a literaturou, jak psát a prezentovat vědecké práce či jak probíhá hodnocení vědy v České republice.

24 hodin s FF UK

Studentské odborné stáže budou probíhat v období od 3.9. do 4.12.2012 na vybraných katedrách a ústavech Filozofické fakulty UK. Přesná doba konání stáže bude záležet na domluvě studenta se školitelem daného oboru. V rámci stáže se učastníci seznámí s prostředím fakulty, vyzkouší si roli vysokoškolského studenta, setkají se s vědeckými osobnostmi oboru a pod vedením odborného školitele se zapojí do vědecko-výzkumné činnosti preferované katedry či ústavu.

Podmínkou účasti na obou akcích je statut studenta střední školy i ve školním roce 2012/2013. Uzávěrka přihlášek je 30. 6. 2012.

Přihlášky a další podrobnější informace a podmínky akcí jsou uvedeny na webových stránkách uchazec.ff.cuni.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.