EKK – Evropský kulturní klub: Péče o nadané a talenty pro vědu

EKK – Evropský kulturní klub Vás zve na:
199. podvečer ve čtvrtek 4. prosince 2014 od 17:00 hodin
v zasedací místnosti č. 206, 2. patro budovy Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1
na téma:

Péče o nadané a talenty pro vědu

Úvodní přednáška:
PhDr. Eva Vondráková, Společnost pro talent a nadání – STaN
Péče o nadanou populaci patří k prioritám strategií vzdělávání řady zemí, včetně našich sousedů. Angažují se v ní a spolupracují státní, soukromé i neziskové organizace i jednotlivci. Základem je odbornost, solidnost a společný cíl: neztrácet talenty, potřebné pro rozvoj všech oborů i pro úroveň a kvalitu života společnosti; z hlediska jednotlivců dát šanci najít a realizovat svůj potenciál co největšímu počtu z nich. V tomto směru existuje ve světě řada pozoruhodných ověřených projektů.
Sílí mezinárodní spolupráce. Společnost pro talent a nadání – STaN se už 26.rokem snaží seznamovat veřejnost v ČR s tím nejlepším, co ve světě existuje a upozorňovat na to, co by bylo dobře realizovat i u nás. STaN je členem významných mezinárodních společností, spolupracuje se špičkovými zahraničními odborníky, má přehled o situaci v péči o nadané v ČR a pracuje i s rodiči nadaných dětí.

Na 199.EKK představí hlavní okruhy své činnosti s ohledem na to, co by mohlo zajímat účastníky EKK, tedy vědce, pedagogy, rodiče a prarodiče. Představíme také aktuální šanci pro nadané, motivované a pracovité studenty SŠ. Setkání EKK povede PhDr. Eva Vondráková, jejími hosty budou Ing. Jeanne Bočková a studenti, kteří se zúčastnili kurzů CTY (Centrum pro talentovanou mládež).

PhDr. Eva Vondráková je psycholožka, spoluzakladatelka a předsedkyně Společnosti pro talent a nadání – STaN. Je Národní korespondentkou ECHA (European Council for High Ability) pro ČR. Během dlouholeté praxe poradenské a školní psycholožky ji zaujaly neřešené problémy, provázející výchovu a vzdělávání nadaných. Od r.1993 organizuje setkání Klubu rodičů a učitelů STaN. Je autorkou a spoluautorkou koncepčních materiálů (Centrum pro rozvoj nadání, projekt Mensa G, kapitola o nadaných v Bílé knize, Koncepce vzdělávání nadaných žáků pro MŠMT apod). Aktivně se zúčastnila více než 30 významných zahraničních konferencí o nadaných. V srpnu 2011 předsedala spolu s prof. T.Subhi Yaminem 19.bienální konferenci Světové rady pro nadané a talentované děti, která se konala ve spolupráci WCGTC (World Council for Gifted and Talented Children) a STaN v Praze. Byla členkou přípravného výboru 14.ECHA konference 2014 v Lublani. Je členkou ČMPS (Českomoravské psychologické společnosti), ASPP (Asociace soukromých poradenských pracovníků), autorkou řady odborných i popularizačních článků a kapitol v odborných publikacích, včetně NATO Science. Spolupracuje s významnými zahraničními odborníky, zejména v oblasti popularizace vědy a vytváření systému péče o nadané v rámci EU.

www.talent-nadani.cz
http://ekk.rvs.avcr.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozvánky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.